Zabiegi na skórę głowy

Podstawowym urządzeniem do badania skóry, skóry głowy jest Kamera Trychologiczna . Wykorzystywana jest przy badaniu różnego rodzaju schorzeń skóry głowy w celu ustalenia przyczyn schorzenia, a co za tym idzie dobrania odpowiedniej kuracji. Za pomocą aparatu można uzyskać i zapisać zdjęcie skóry głowy i obserwować efekty kuracji. Kamera Trychologiczna osiąga 200-krotne powiększenie co umożliwia dokładne obejrzenie zmian na skórze głowy i postawienie odpowiedniej diagnozy.
Przebieg:
Konsultacja trychologiczna zawiera wywiad z klientem, trychoskopię (badanie skóry głowy o 200-krotnym powiększeniu) oraz dobranie odpowiedniej terapii i pielęgnacji.
Za pomocą trychoskopii ocenia się:
 • zminiaturyzowane włosy,
 • różnice w grubościach łodyg,
 • warstwę krystalizacji,
 • odstępy około-mieszkowe,
 • ilość wyrastających włosów z jednego mieszka włosowego,
 • stopień przetłuszczania, przesuszenia skóry głowy,
 • ilość pustych mieszków włosowych,
 • stan okołomieszkowy,
 • gromadzenie się naskórka i łoju,
 • ukrwienie,
 • łuszczący się naskórek
 • nieprawidłowości w budowie włosów.
Ważna informacja: przed konsultacją trychologiczną nie należy myć skóry głowy przez 24h. (Czas wizyty 1h)
Podstawowym urządzeniem do badania skóry, skóry głowy i włókien włosowych jest Kamera Trychologiczna. Wykorzystywana jest przy badaniu różnego rodzaju schorzeń skóry głowy w celu ustalenia przyczyn schorzenia, a co za tym idzie dobrania odpowiedniej kuracji. Za pomocą aparatu można uzyskać i zapisać zdjęcie skóry głowy i włosów i obserwować efekty kuracji. Kamera Trychologiczna osiąga 200-krotne powiększenie co umożliwia dokładne obejrzenie zmian na skórze głowy i postawienie dobrej diagnozy.
Przebieg:
Konsultacja trychologiczna zawiera wywiad z klientem, trychoskopię (badanie skóry głowy i włosów o 200-krotnym powiekszeniu) oraz dobranie odpowiedniej terapii i pielęgnacji skóry głowy i włosów .
Za pomocą trychoskopii skóry głowy ocenia się:
 • zminiaturyzowane włosy,
 • różnice w grubościach łodyg,
 • warstwę krystalizacji,
 • odstępy około-mieszkowe,
 • ilość wyrastających włosów z jednego mieszka włosowego,
 • stopień przetłuszczania, przesuszenia skóry głowy,
 • ilość pustych mieszków włosowych,
 • stan około-mieszkowy,
 • gromadzenie się naskórka i łoju,
 • ukrwienie,
 • łuszczący się naskórek
 • nieprawidłowości w budowie włosów.
Podczas badania porowatości i struktury włosa ocenia się:
 • strukturę włosa
 • porowatość włosa
 • grubość włosa
 • objętość włosów
Ważna informacja: przed konsultacją trychologiczną nie należy myć skóry głowy przez 24h. (1:30min)
Wizyta kontrolna – 80zł
Zabieg oczyszczający z kwasem złuszczającym + Prądy d'Arsonvala działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo,seboregulująco, usuwa zanieczyszczenia i nadmiar sebum z powierzchni skóry głowy.Udrażnia ujścia mieszków włosowych, pobudza krążenie krwi w skórze, a tym samym zwiększa dostarczaną do cebulek włosowych ilość składników odżywczych.
Przebieg:
Zabieg rozpoczyna się od oczyszczenia skóry głowy za pomocą darsonwalizacji. (Darsonwalizacja wykorzystuje lecznicze prądy d'arsonvala, które produkują wzbogacony tlen trój cząsteczkowy czyli ozon - który działa bakteriobójczo i grzybobójczo.) Kolejnym krokiem zabiegu jest nałożenie składnika aktywnego z kwasami złuszczającymi. Kwas złuszczający usuwa nagromadzoną warstwę krystalizacji za pomocą kwasów enzymatycznych. Przebieg ostatniego etapu zabiegu zakończony jest umyciem skóry głowy, aplikacją maski na długość włosów oraz zabezpieczenie i wysuszenie włosów. (1h)
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Peeling kawitacyjny działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i seboregulująco. Udrażnia ujścia mieszków włosowych, pobudza krążenie krwi w skórze, a tym samym zwiększa dostarczaną do cebulek włosowych ilość składników odżywczych. Peeling kawitacyjny skóry głowy stosowany powinien być u osób z łupieżem suchym i tłustym, łojotokiem, łuszczycą oraz przed każdym zabiegiem trychologicznym.
Przebieg:
Zabieg rozpoczyna się od aplikacji preparatu wodnego z minerałami. Kolejnym krokiem zabiegu jest oczyszczenie kawitacyjne skóry. Przebieg ostatniego etapu zabiegu zakończony jest umyciem skóry głowy, aplikacją maski na długość włosów oraz zabezpieczenie i wysuszenie włosów. (1h)
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Specjalistyczne oczyszczenie to kuracja przeciwstarzeniowa, która usuwa nawarstwione na skórze głowy martwe komórki, aby przywrócić jej dobrą kondycję. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Scalp Infusion kuracja przyspiesza regenerację powierzchniowej warstwy skóry głowy poprzez jej eksfoliację (złuszczanie) i eliminuje martwe komórki nawarstwione wokół mieszków włosowych.
Przebieg:
Zabieg rozpoczyna się od aplikacji preparatu równomiernie na skórę głowy . Kolejnym krokiem jest masaż skóry głowy aby dokładnie równomiernie rozprowadzić składniki aktywne. Pozostawienie na 10-15min składników aktywnych. Przebieg następnego etapu to umycie skóry głowy, aplikacją maski na długość włosów oraz zabezpieczenie i wysuszenie włosów. Ostatnim krokiem jest aplikacja serum nawilżającego na skórę głowy. Zaleca się wykonywanie specjalistycznego oczyszczania co 30-45 dni. (Czas zabiegu 1h)
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Peeling kawitacyjny działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i seboregulująco. Udrażnia ujścia mieszków włosowych, pobudza krążenie krwi w skórze, a tym samym zwiększa dostarczaną do cebulek włosowych ilość składników odżywczych. Peeling enzymatyczny znakomicie rozpuszcza nadbudowaną warstę krystalizacji, oczyszcza ujścia mieszków włosówych oraz odblokowuje puste mieszki włosowe gotowe do ponownej aktywacji. Ozonoterapia normalizuje naturalne funkcje skóry i stymuluje ją do odbudowy  i prawidłowego funkcjonowania. Duo oczyszczanie znakomicie oczyszcza skórę głowy już po pierwszym zabiegu oraz w sposób odpowiedni przygotowuje skórę do przyjecia składnikow aktywnych.
Przebieg:
Zabieg rozpoczyna się od aplikacji preparatu wodnego z minerałami. Kolejnym krokiem zabiegu jest oczyszczenie kawitacyjne skóry. Następnie na skórę głowy jest aplikowany peeling enzymatycznny. Przebieg ostatniego etapu zabiegu zakończony jest umyciem skóry głowy, aplikacją maski na długość włosów oraz zabezpieczenie i wysuszenie włosów. (2h)
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Peeling kawitacyjny działa silnie przeciwbakteryjnie, przeciwgrzybiczo i seboregulująco. Udrażnia ujścia mieszków włosowych, pobudza krążenie krwi w skórze, a tym samym zwiększa dostarczaną do cebulek włosowych ilość składników odżywczych. Peeling enzymatyczny znakomicie rozpuszcza nadbudowaną warstwę krystalizacji, oczyszcza ujścia mieszków włosówych oraz odblokowuje puste mieszki włosowe gotowe do ponownej aktywacji. Ozonoterapia normalizuje naturalne funkcje skóry i stymuluje ją do odbudowy  i prawidłowego funkcjonowania. Ozon jako silny utleniacz łączy się z biomolekułami zawierającymi cysterynę, cysteinę, metioninę i histydynę które tworzą między innymi błony komórek bakteryjnych. Badania wykazały, że już kilkusekundowe działanie ozonu prowadzi do zniszczenia funkcji życiowych bakterii. Na ozon reagują również bakterie beztlenowe. Ozon łatwo oddziałuje na znajdujące się w otoczkach wirusów wielonienasycone kwasy tłuszczowe, dezaktywując wirusy. Potrójna moc oczyszczania znakomicie oczyszcza skórę głowy już po pierwszym zabiegu oraz w sposób odpowiedni przygotowuje skórę do przyjęcia składników aktywnych.
Przebieg:
Zabieg rozpoczyna się od aplikacji preparatu wodnego z minerałami. Kolejnym krokiem zabiegu jest oczyszczenie kawitacyjne skóry. Następnie na skórę głowy jest aplikowany peeling enzymatyczny. Całość jest poddawana ozonoterapii skóry głowy . Przebieg ostatniego etapu zabiegu zakończony jest umyciem skóry głowy, aplikacją maski na długość włosów oraz zabezpieczenie i wysuszenie włosów. (2h)
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów. Są to zabieg lecznicze wykorzystujące zróżnicowane techniki w dobranych indywidualnie kombinacjach: peeling skóry głowy, darsonval, grzebień Triada/sauna ozonowa. Darsonval z pelotą grzebieniową umożliwia przeprowadzenie dezynfekcji skóry głowy. Higiena około-mieszkowa stanowi bardzo istotny etap zabiegu. Podczas zabiegu wydziela się dezynfekujący i antybakteryjny ozon, dzięki temu skóra głowy jest oczyszczona z bakterii i odświeżona. Następnie aplikowane zostają składniki aktywne (przebadane klinicznie) na dany problem skórny. Grzebień Triada stymuluje mikro krążenie, pozytywnie wpływa na odpowiednie ukrwienie skóry głowy. Sauna ozonowa normalizuje naturalne funkcje skóry i stymuluje ją do odbudowy i prawidłowego funkcjonowania. Ozon jako silny utleniacz łączy się z biomolekułami zawierającymi cysterynę, cysteinę, metioninę i histydynę które tworzą między innymi błony komórek bakteryjnych. Badania wykazały, że już kilkusekundowe działanie ozonu prowadzi do zniszczenia funkcji życiowych bakterii. Na ozon reagują również bakterie beztlenowe.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
LISTA ZABIEGÓW
 • Zabieg przeciw łupieżowi tłustemu
 • Zabieg przeciw łupieżowi suchemu
 • Zabieg hamujący nadmierne wypadanie włosów
 • Zabieg pobudzający wzrost włosów
 • Zabieg przeciw przetłuszczaniu się skóry głowy
 • Zabieg nawilżający suchą skórę głowy
 • Zabieg łagodzący podrażnioną skórę głowy
 • Zabieg łagodzący objawy łuszczycy
 • Zabieg łagodzący objawy łojotokowego zapalenia skóry głowy
 • Zabieg łagodzący objawy atopowego zapalenia skóry głowy
 • Zabieg łagodzący objawy zapalenia mieszków włosowych skóry głowy
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Oczyszczanie skóry głowy + składniki aktywne + grzebień Triada/sauna ozonowa + mycie i suszenie włosów.
PRZEBIEG ZABIEGU:
 • 1 Etap – dezynfekcja – Darsonwalizacji skóry glowy
 • 2 Etap – higiena okołomieszkowa – peeling enzymatyczny
 • 3 Etap – kuracja – nałożenie preparatu aktywnego,
 • 4 Etap – wprowadzenie składników aktywnych / stymulacja mikrokrążenia - Grzebień Triada
 • 5 Etap- odżywienie – ozonowanie skóry głowy
 • 6 Etap- zakończenie zabiegu- umycie skóry głowy, na włosach rozprowadzana zostanie odżywka, która przywraca skórze odpowiednie pH oraz wygładza strukturę włosa. Odżywka jest pozostawiana na kilka minut, a następnie spłukiwana.Wysuszenie włosów.
Terapia specjalistyczna zwykle wymaga serii 5 - 10 zabiegów wykonywanych co 7-30 dni. Ilość zabiegów w serii i długość przerw między nimi ustalana jest indywidualnie.
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Nie musisz przygotowywać się do zabiegu.
Mezoterapia mikroigłowa wykonywana jest za pomocą dermopena, którego głowica pokryta jest mikroigiełkami. Za ich pomocą do skóry podaje się składniki aktywne (indywidualnie dobrane) przez mikrokanaliki powstające podczas zabiegu. W wyniku przeprowadzenia serii zabiegów ograniczone zostaje wypadanie włosów, pobudzony jest wzrost nowych. Włosy są gęstsze, grubsze i mocniejsze. Zabiegi mezoterapia mikroigłowa daje świetne efekty w przypadku wszystkich typów łysienia.
WSKAZANIA DO ZABIEGU
 • łysienie androgenowe typu męskiego i żeńskiego,
 • łysienie telogenowe
 • łysienie po ciążowe
 • cienkie i przerzedzone włosy,
 • sezonowe wypadanie włosów,
 • terapie łączone w nadmiernym wypadaniu włosów,
 • wypadanie włosów związane ze stresem,
 • dla wzmocnienia włosów,
PRZECIWWSKAZANIA
 • ciąża i okres karmienia piersią,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi
 • uczulenie na którykolwiek ze składników wchodzących w skład kuracji,
 • opryszczka np.wargowa
JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO ZABIEGU?
Należy w granicy trzech godzin przed samym zabiegiem umyć skórę głowy.
PIELĘGNACJA PO ZABIEGU:
 • Po wykonanym zabiegu nie myjemy głowy przez 24h,
 • unikanie nadmiernej ilości promieni słonecznych bezpośrenio na skórę głowy,
 • tego samego dnia należy rezygnować z ćwiczeń fizycznych po zabiegu,
 • zakaz kąpania w basenie oraz unikanie korzystania z sauny przez 7 dni od wykonania zabiegu,
 • farbowanie włosów, czy to farbami tradycyjnymi, czy też henną, zalecana jest również przerwa 7 dni przed i po zabiegu.
Jest to metoda diagnostyczna oceniająca stan odżywienia człowieka i stan biochemiczny organizmu. Jest to test laboratoryjny, który określa skład pierwiastków śladowych we włosach. Kompleksowe badanie włosa może dostarczyć informacji o zaburzeniach równowagi biopierwiastków, ich niedoborach i nadmiarach oraz o obecności metali toksycznych. Dzięki temu, w połączeniu z innymi testami diagnostycznymi badanie włosa pozwala na ustalenie przez dietetyka najbardziej skutecznej terapii żywieniowej, dobranie bardzo dokładnych indywidualnych, skutecznych diet i programów dietetycznych wyrównujących niedobory, pozwalających na poprawę stanu Twojej skóry i włosów.
PRZYGOTOWANIE DO BADANIA:
Włosy powinny być umyte np. dzień przed pobraniem, nie lakierowane i bez odżywek. Jeżeli włosy są farbowane należy odczekać ok. 4 tygodni po farbowaniu (wymagany min. 3 cm odrost) Pobieramy włosy z odrostami. Jeśli pacjent wykonywał zabieg trwałego prostowania lub inne zabiegi (niestandardowe) to w takim przypadku powinien być zachowany min. 3 cm odrost. Do badania pobiera się ok. 3 cm włosa od skóry głowy z okolic potylicy. Jeśli ktoś ma krótkie włosy lub ogoloną głowę, należy poczekać aż odrosną do długości przynajmniej 1-1,5 cm.
Poznanie ilości oraz wzajemnych proporcji pierwiastków to tylko połowa sukcesu! Kluczowym elementem badania APW jest odpowiednia interpretacja wyniku oraz wdrożenie działań prozdrowotnych. Dlatego tak ważny jest opis oraz prawidłowa interpretacja wyniku.